Svadobná fotografia je príbeh v obrazoch

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Marek 18.06.201515049

Svadobná fotografia je príbeh v obrazoch

K svadobnému dňu sa nemusíte vracať len v spomienkach, ale aj prostredníctvom nádhernej kolekcii fotografií. Fotenie svadby nie je dokumentom z dovolenky, kde fotíte všetko, čo sa zazdá. Ide o zachytenie ducha a často aj momentov, ktoré svadbe predchádzali.

Kreatívne stvárnenie príbehu svadby

Svadobných fotografov na trhu je ako maku. S vtipom možno konštatovať, že každý s mierne lepšou zrkadlovkou sa už cíti kompetentný na nafotenie svadby. Fotograf Radoslav Cerula ale varuje, že fotografa nerobí technika, ale cit pre fotografické umenie. Nie je to len fotenie udalosti. „Svojich klientov fotografujem aj pred obradom, fotím ich aj s istými náznakmi na ich zoznámenie, na miestach, kde sa videli prvý raz a podobne. Je to ako stvoriť príbeh vo fotke. To mnohí mladí ocenia a je to naozaj krásny dokument ich spoločného života v obrazoch,“ hovorí Radoslav Cerula.

Čo do fotky investujete, to sa vám vráti

Nehovoríme teraz len o financiách, ale aj o čase a prístupe k svadobnému foteniu. Radoslav Cerula radí, že niekedy za romantickou fotkou treba aj vycestovať. Zastaviť sa v Maďarsku, v Chorvátsku, pri mori, na zaujímavých miestach. Tak vznikajú fotografie, ktoré vedia aj po rokoch chytiť za srdce.

Oplatí sa fotiť na viac dní

Všetko sa dá stihnúť aj v jednom dni, ale Radoslav Cerula radí, že mladomanželia by si na predsvadobné fotenie mali vyhradiť aj deň vopred. Na fotografiách potom nie je vidieť stres, nikam sa neponáhľa, je možné si vychutnať naozaj atmosféru, ktorá neskôr sála z obrazu.

Umelé fotografie nie sú cieľ

Kvalitu profesionála spoznáte aj podľa prístupu ku klientovi. Je potrebné, aby ste si s fotografom sadli. Vtedy vás fotograf vie inštruovať, aby zábery boli prirodzené. Samozrejmosťou je aj jednoduchá štylizácia, aby ste na fotografiách vyzerali dobre aj s menším fotogenickým nadaním. Na druhej strane je Radoslav Cerula zástancom prirodzených záberov, ktoré sú veľmi pekné.

Overte si krok s dobou

Okrem referencií je veľmi dobrým lakmusovým papierikom kvalít fotografa aj vybavenie, ktoré vie adekvátne používať. Fotografická technika napreduje míľovými krokmi a kvalitný fotograf inovuje svoje zariadenie, aby dosiahol exkluzívne fotografie. Samozrejme investície sa odrazia na cene fotografa, ale aj na výslednej kvalite. Každý si preto môže vybrať, či bude mať svadbu nafotenú ako zábery z dovolenky, alebo ako malé umelecké dielo s príbehom, ktoré ponúka Radoslav Cerula z CE3 studia.

Komentáre Disqus.
(5/5) 8 referencií
Rado Cerula…

“Umenie fotografie je zachytiť neopakovateľné.” Profesionálnej fotografii sa venujem od roku 2007.…

Tehotenská fotografia

Portrét pre budúcich rodičov.

Produktová fotografia

Produktová fotografia pre firmu.

Fotografia na kalendár 2015

Fotografia na kalendár pre FS Vranovčan.

Rado Cerula…
5/5 8 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím