Chcete krásne svadobné fotky? Zabudnite na stres!

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Marek 19.06.201512355

Chcete krásne svadobné fotky? Zabudnite na stres!

K dokonalej svadobnej fotografii nebude stačiť iba kvalitný fotograf. Ako v konečnom dôsledku bude výsledná kolekcia záberov vyzerať, do veľkej miery rozhoduje aj samotná dvojica. Fero Lipták sa venuje fotografovaniu svadieb na Slovensku aj v zahraničí a prináša niekoľko tipov, ako si pocit z fotenia aj samotné výsledné zábery vylepšiť.

Prácu treba milovať

Ako si vybrať dobrého fotografa? To je otázka, ktorú si potrebuje na začiatku zodpovedať každý. V prvom rade je vhodné si všimnúť, či z fotografa cítiť lásku k umeniu a svadobnej fotky. Svadobná fotka je iná, vyžaduje si cit, láskavosť, jednoducho iný prístup. To človek musí milovať a potom má aj výsledky.

Zabudnite na stres

Kvalitný fotograf je aj človek, ktorý vie mladých zorientovať v tom, aby si nastavili správny harmonogram na fotografovanie. Nie je nič horšie, ako sa fotiť v strese. Je dôležité si naplánovať svadbu tak, aby ste už vo svadobný deň nemuseli nič dôležité riešiť. Dôležité, aby bola dvojica svieža a v pohode počas celého dňa. Vtedy bude krásna nielen portrétna, ale aj reportážna časť fotenia. Svadobný deň je hlavne o všetkom tom, čo sa deje a až potom o nejakých portrétnych fotografiách. Svadobný deň si treba predovšetkým užiť.  Ak je pár racionálny, stačí na fotenie odbehnúť napríklad aj počas svadby na pol hodiny. Veď vo svadobnom albume nikto nepotrebuje 50 a viac portrétových fotografií. Najdôležitejšie je totiž užiť si deň. Ak je priestor a čas, vznikne aj viac fotografii. Ak si chce dvojica portrétne fotenie naplno užiť, je lepšie fotiť sa v iný deň.

Nenechajte sa presvedčiť

Spraviť si svadbu podľa predstáv je základom spokojnosti aj krásnych fotiek. Ak sa ženích nechce vidieť s nevestou pred svadbou, fotenie sa dá spraviť aj na ďalší deň. Hlavnou zásadou by malo byť, aby si svadobný pár nenechal organizovať svadbu napríklad rodičmi a ich predstavami, či dodávateľmi so zažitými konvenciami a zvyklosťami, Ide o také situácie ako videnie sa pred svadbou, nezmysly ako prvý tanec hneď po polievke, či povinnosť čepčenia o polnoci a podobne. Urobte si svadbu tak, ako chcete, nie ako chce niekto iný!

Ako na krásne fotografie z obradu?

Skúsenosti Františka Liptáka hovoria, že obvykle organizátori svadieb chcú mať ľahkú prácu. Zorganizovať obrad aj svadbu ako to robia už roky. Ak je dvojica otočená celý čas chrbtom k davu, hostia prakticky zo svadby nič nemajú. Vždy dávajte pozor, aby ste stáli tvárou k sebe, držali sa za ruky. To pôsobí osobnejšie a emotívnejšie . Vtedy je priestor na prirodzené fotky aj smerom z pohľadu svadobných hostí.

Pozor na stres

Na fotke je vidieť často viac, ako by sme chceli. Aj to, že nevesta vstáva skoro ráno a čaká ju pred sobášom extrémne náročný deň. V zahraničí je prax, že dvojica si svoj deň užíva po svojom, no našťastie sa začína už táto prax uplatňovať aj u nás. Preto je dôležité vyberať si dodávateľov, kaderníka, vizážistu aj podľa toho, že prídu za vami domov, či na hotel a nemajú v ten deň ďalšie dve zákazníčky. Najpohodovejšie svadby sú tie, kde sa úplne celý deň odohráva na jednom mieste. Od príprav cez obliekanie, obrad, recepciu, pokojne aj svadobné fotenie. 

 

Autor fotografií: František Lipták

 

 

 

 

Komentáre Disqus.
(4.5/5) 2 referencií
Fero Liptak…

Ak máte otázku, odpoveď možno nájdete na tejto stránke. No a ak sa Vám moja práca páči, alebo si…

sisiaque1

1 298

Fotografovanie svadby

Už pri prvom stretnutí s Ferom som mala pocit, že sme sa rozhodli správne, keď…

svadba

Spokojnost nad mieru , sice to pre zaneprazdnenost nejaku dobu potrva, ale…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím