Kedysi bolo priam nepredstaviteľné pripraviť ples bez živej hudby. Dnes sa ale ľudia snažia všetko modernizovať a na ples si zavolajú DJ. Ten má vo svojom repertuári množstvo pesničiek – oldies, moderné, pomalé, slovenské, cudzojazyčné. Počas plesu však netancuje a pódium je niekedy úplne prázdne. Prečo teda živá hudba?
1. Show na pódiu
Spevácka skupina vie navodiť správnu atmosféru a dobrú náladu, práve tanečnými kreáciami. „Máme výborné podmienky, profesionálnu aparatúru a aj svetelnú techniku,“ podotýka pán Gabriš zo skupiny Galaktic. Keď uvidíte niekoho tancovať, nie len nečinne sedieť, hneď si aj vy začnete klepkať nohou do rytmu.
2. Odhadnú tanečníkov
Profesionálne skupiny majú odohraté mnoho svadieb či plesov, a presne vedia, čo si môžu dovoliť, a čo naopak nie. Ak je väčšina prítomných vo vyššom veku, je jasné, že nezačnú spievať najmodernejšie piesne. Pán Gabriš dopĺňa: „My už od začiatku, hlavne podľa osadenstva, vieme nasadiť náš repertoár na celý večer dopredu.“
3. Individuálny výber
Ak si myslíte, že takéto skupiny sa sústreďujú len na staršie piesne, nie je to pravda. V rukáve majú naozaj bohatý repertoár piesní pre starších aj mladších. Nehrajú však vždy a všade to isté. Vedia sa naopak prispôsobiť každej akcii, ku ktorej si vyberú sériu tých najvhodnejších tanečných skladieb.
4. Prevedú vás programom
Aj ples potrebuje presný harmonogram. Nemusíte mať osobitného moderátora, ktorého treba ešte zaplatiť. Úplne vám postačí kvalitná skupina s takýmito skúsenosťami. „Podľa požiadaviek dokážeme ples odmoderovať, ale aj spraviť rôzne súťaže, aby sme ľudí ešte viac zabavili,“ hovorí pán Gabriš z Galakticu.
5. Pretvárame ich
Ľudia zbožňujú piesne, ktoré poznajú. Priveľa takých, nie je ale najlepšia cesta. Práve preto je najlepším riešením pretváranie skladieb. Skupina Galaktic vie aj ľudové piesne pretvoriť tak, aby prítomných zabavili a zároveň aby ich aj poznali. Niečo staré urobia opäť novým.
Živá hudba má svoje kvality, a preto ak chcete zorganizovať naozaj nezabudnuteľný ples, nemala by tam chýbať. Veď ľudia vedia naživo prejaviť v pesničke oveľa viac citov, ako počítač s reproduktorom.