Spoznajte najlepšie hodnotené vína

Oslavy a podujatia:Zahráme Vám do tanca

Marek 25.11.201312485

Spoznajte najlepšie hodnotené vína

Odborníci na víno, pestovatelia a majitelia vinoték hovoria, aké víno považujú za najlepšie. Ich jazýčky sú kultivované rokmi praxe a odskúšali azda všetko, čo pochádza z vínnej révy. Preto dnes prinášame krátky prehľad odrôd, vďaka ktorému nemôžete šliapnuť vedľa.

Tokaj je slovenskou perlou

Vedia sa presadiť vo svete, sú chutné a majú významné ceny. Na slovenskú kvalitu nedá dopustiť ani  vinár   Attila Nagy: „Samozrejme žijeme v tokajskej oblasti tak z bielych vín tokajský Furmint, tokajské  samorodné suché, výberové vína 3,4,5,6 putňové, ktoré vo svete nemajú konkurenciu  a z červených vín mi chutia vína od slovenských výrobcov zo Strekova, Skalice, Veľkého Krtíša - Cabernet Sauvignon, Alibernet, Frankovka.“

Pezinok aj rizling z Nemecka

Karol Šebo zo Chateau Modra nepochybuje o kvalite svojho vína, no na druhej strane vie oceniť okrem svojho lahodného moku aj konkurenciu: „Osobne mám zo Slovenska veľmi rád Silvánske zelené z Modry, Neronet z Pezinka, či tramín červený z Nitry. Čo sa týka zahraničia, tak ma nedávno veľmi oslovili napríklad Muller Thurgau a Rizling rýnsky z Nemecka.Miloš Holík z vinárstva Golguz dofarbuje spektrum obľúbených a kvalitných vín o biely Sauvignon blanc a Tramín červený, z červeného preferuje Alibernet a Neronet. Matej Hudik z Vinotéky Matyšak Liptovský Mikuláš sa pridáva na stranu Malokarpatskej oblasti, v ktorej sa podľa jeho chuťových buniek rodia tie najkvalitnejšie vína a zo zahraničných preferuje biele vína z Nemecka a Rakúska.

Svetové chute u vás na stole

Majitelia pivnice Tibava hovoria, že vzhľadom na spôsob distribúcie potravín ku konečnému zákazníkovi a nákupné zvyklosti slovenských ľudí sa už i veľké obchodné reťazce, ktoré prevádzkujú hypermarkety prispôsobujú požiadavkám zákazníkov a veľakrát tu môžu nájsť veľmi kvalitné vína či už slovenskej výroby alebo aj z dovozu – nie je to už len o lacných dovozových vínach. Ak si neviete vybrať, možno bude dobrá rada Michala Kálmana z Vinotéky pod Ubánkom, ktorý hovorí: „Mne chutia kvalitné vína odkiaľkoľvek. Stačí keď spĺňajú moje prísne požiadavky na senzorické vnemy. Najviac asi Toskánske z Bolgheri alebo vína z Južnej Rhony, Sauvignony z Val De Loire."  „Mám rád červené z Bordeaux a z Burgundska,“ uzatvára Ivan Vyhlídal  z Vinotéky Klaret.

 

Chcete vyskúšať tie najlepšie vína aj vy? Navštívte niektorého z vinárov, či vinoték a ochutnajte to najlepšie, čo nám príroda dala.

 

Vyskúšajte aj iskrivé mladé vína 2013.

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
Tokajskévíno -…

(0/5) 0 referencií
chateaumodra

Príbeh vinárstva začal písať PhDr. Eduard Šebo v 90.rokoch 20.storočia, kedy nadviazal na…

(5/5) 1 referencií
Vinárstvo Golguz

Vinárstvo Golguz bolo založené v roku 2006. Obhospodarujeme vinohrady o výmere 230 ha so širokým…

(0/5) 0 referencií
Víno Matyšák v…

Vinotéka Matyšák v Liptovskom Mikuláši bola otvorená začiatkom decembra v roku 2006. Ponúkame viac…

(0/5) 0 referencií
tibava

Výroba a predaj vín s chráneným označením pôvodu a s chráneným označením pôvodu s prívlastkom…

(4.8/5) 1 referencií
Vinotéka Pod…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím