Spoznajte najlepšie hodnotené vína

Oslavy a podujatia:Zahráme Vám do tanca

Marek 25.11.201312295

Spoznajte najlepšie hodnotené vína

Odborníci na víno, pestovatelia a majitelia vinoték hovoria, aké víno považujú za najlepšie. Ich jazýčky sú kultivované rokmi praxe a odskúšali azda všetko, čo pochádza z vínnej révy. Preto dnes prinášame krátky prehľad odrôd, vďaka ktorému nemôžete šliapnuť vedľa.

Tokaj je slovenskou perlou

Vedia sa presadiť vo svete, sú chutné a majú významné ceny. Na slovenskú kvalitu nedá dopustiť ani  vinár   Attila Nagy: „Samozrejme žijeme v tokajskej oblasti tak z bielych vín tokajský Furmint, tokajské  samorodné suché, výberové vína 3,4,5,6 putňové, ktoré vo svete nemajú konkurenciu  a z červených vín mi chutia vína od slovenských výrobcov zo Strekova, Skalice, Veľkého Krtíša - Cabernet Sauvignon, Alibernet, Frankovka.“

Pezinok aj rizling z Nemecka

Karol Šebo zo Chateau Modra nepochybuje o kvalite svojho vína, no na druhej strane vie oceniť okrem svojho lahodného moku aj konkurenciu: „Osobne mám zo Slovenska veľmi rád Silvánske zelené z Modry, Neronet z Pezinka, či tramín červený z Nitry. Čo sa týka zahraničia, tak ma nedávno veľmi oslovili napríklad Muller Thurgau a Rizling rýnsky z Nemecka.Miloš Holík z vinárstva Golguz dofarbuje spektrum obľúbených a kvalitných vín o biely Sauvignon blanc a Tramín červený, z červeného preferuje Alibernet a Neronet. Matej Hudik z Vinotéky Matyšak Liptovský Mikuláš sa pridáva na stranu Malokarpatskej oblasti, v ktorej sa podľa jeho chuťových buniek rodia tie najkvalitnejšie vína a zo zahraničných preferuje biele vína z Nemecka a Rakúska.

Svetové chute u vás na stole

Majitelia pivnice Tibava hovoria, že vzhľadom na spôsob distribúcie potravín ku konečnému zákazníkovi a nákupné zvyklosti slovenských ľudí sa už i veľké obchodné reťazce, ktoré prevádzkujú hypermarkety prispôsobujú požiadavkám zákazníkov a veľakrát tu môžu nájsť veľmi kvalitné vína či už slovenskej výroby alebo aj z dovozu – nie je to už len o lacných dovozových vínach. Ak si neviete vybrať, možno bude dobrá rada Michala Kálmana z Vinotéky pod Ubánkom, ktorý hovorí: „Mne chutia kvalitné vína odkiaľkoľvek. Stačí keď spĺňajú moje prísne požiadavky na senzorické vnemy. Najviac asi Toskánske z Bolgheri alebo vína z Južnej Rhony, Sauvignony z Val De Loire."  „Mám rád červené z Bordeaux a z Burgundska,“ uzatvára Ivan Vyhlídal  z Vinotéky Klaret.

 

Chcete vyskúšať tie najlepšie vína aj vy? Navštívte niektorého z vinárov, či vinoték a ochutnajte to najlepšie, čo nám príroda dala.

 

Vyskúšajte aj iskrivé mladé vína 2013.

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
Tokajskévíno -…

(0/5) 0 referencií
chateaumodra

Príbeh vinárstva začal písať PhDr. Eduard Šebo v 90.rokoch 20.storočia, kedy nadviazal na…

(5/5) 1 referencií
Vinárstvo Golguz

Vinárstvo Golguz bolo založené v roku 2006. Obhospodarujeme vinohrady o výmere 230 ha so širokým…

(0/5) 0 referencií
Víno Matyšák v…

Vinotéka Matyšák v Liptovskom Mikuláši bola otvorená začiatkom decembra v roku 2006. Ponúkame viac…

(0/5) 0 referencií
tibava

Výroba a predaj vín s chráneným označením pôvodu a s chráneným označením pôvodu s prívlastkom…

(4.8/5) 1 referencií
Vinotéka Pod…

(5/5) 2 referencií PRO
Vinotéka Klaret

Vinotéka Klaret je internetový prejav dovozcu vína. Dovozca preto, lebo sa nám zdá, že dobré víno…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím