Vlastný šperk na mieru je ozdobou svadobného dňa

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Marek 17.06.201510885

Vlastný šperk na mieru je ozdobou svadobného dňa

Svadobný deň je udalosťou, ktorá sa nezmazateľne zapíše do našich myslí a zaslúži si aj adekvátnu spomienku. Obrúčky sú svadobnou povinnosťou, no čo tak nechať si pri tejto výnimočnej príležitosti zhotoviť aj krásny šperk symbolizujúci spoločnú lásku? Výroba svadobných šperkov je čoraz obľúbenejšia.

Pocity vtavené do drahého kovu

Zlaté a strieborné šperky nie sú obyčajnými ozdobami. Sú nositeľmi príbehov, symbolmi. Drahé kovy od nepamäti symbolizujú výnimočnosť. Zlatica Kroupová zo zlatníctva ZLATKA hovorí, že krásne ručne vyrobené šperky dokážu byť nositeľmi pocitov. Už len nosiť ich znamená mať deň krajší. V zlatníctve ZLATKA preto ku každej objednávke pristupujú so zreteľom na želania zákazníka, aby sa v nich odrazil kus ich duše. Využívajú tradičné postupy, precízne tavenie, lisovanie a odlievanie plus poctivú remeselnú prácu, ktorou šperky získavajú nádych originality.

Gravírovanie ozdobnosť šperku zosobní

Ak chcete vyzdvihnúť osobitosť šperku, určite stavte na gravírovanie. Do drahého kovu možno vygravírovať nielen iniciály, ale aj komplikovanejšie obrazce, ktoré sa stanú ozdobou šperku. „Ručné gravírovanie robí rytec tak, že do upevneného šperku rydlom vyrýva rôzne ornamenty. Šperk musí byť dokonale vyleštený vopred, aby rytina nebola znehodnotená následným leštením,“ hovorí Zlatica Kroupová. Na gravírovanie možno použiť aj gravírovací stroj, ale poctivá ručná práca je predsa len niekedy nenahraditeľná. Najmä ak má vyniknúť osobitosť diela.

Zlato si môžete doniesť

Zlatníctvo ZLATKA pracuje so zlatom vlastným, ale záujemcom vie vyhotoviť šperky aj z ich materiálu. Či už ide o staré prstene, prívesky, alebo akékoľvek formy zlata a striebra, Zlatica Kroupová vám pomôže staré kúsky premeniť na skutočne moderné skvosty. Pokojne aj obrúčky, alebo iné prstienky, retiazky či prívesky. Ak vám zlato chýba, ani to nie je problematické. Materiál v zlatníctve doplnia podľa potreby.

 

Náramok k obrúčke? Prečo nie?!

Veľmi pekná kombinácia. Môžu niesť spoločný štýl, alebo rovnaké vypracovanie, gravírovanie, pochádzať z jednej sady. „Výroba náramku začína tým, že zlatník zo zlatého ingotu vyrobí pliešok požadovanej hrúbky a drôtik požadovaného priemeru. Jednotlivé články náramku potom vyrába z pliešku, na lise pomocou raznice, ktorá určuje ich tvar. Spojovacie očká vyrába z drôtiku ručne. Po spojení všetkých článkov a očiek sa umiestni na konce náramku zatvárací mechanizmus. Na záver náramok sa vyleští alebo zmatní, prípadne vygravíruje podľa želania,“ vysvetľuje Zlatica Kroupová postup, vďaka ktorému sa zaručí líniová a dizajnová čistota a súmernosť celej zlatej kolekcie, ktorú si vyberiete.

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
ZLATKA

Zlatka predstavuje kedysi tradičné, no dnes už ojedinelé, ručné remeslo zlatníkov. Ručná výroba a…

Barborka

1 2020

obrúčky

vsetko bolo na úrovni,ďakujeme

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím