Ako sme zorganizovali stretnutie dvojčiat a vytvorili nový slovenský rekord

Oslavy a podujatia

dvojickovo 25.09.20128336

Ako sme zorganizovali stretnutie dvojčiat a vytvorili nový slovenský rekord

„Vidím tam dva vačky.“ Tak túto vetu, alebo niečo v tomto zmysle, keďže si to už nepamätám, som počula od svojho lekára na sone, kde som sa dozvedela, že čakáme dvojčatá. Pravdaže veľký šok nielen pre mňa. A vtedy sa to všetko začalo. Nasledovalo vytvorenie webovej stránky dvojickovo.webnode.sk, ktoré v roku 2011 spustilo samostatnú doménu www.dvojickovo.sk. Cieľom tejto stránky bolo zhromaždiť všetky dostupné informácie o dvojčatách a viacerčatách na slovenskom internete. Nasledovalo vytvorenie skupiny mamičiek dvojčiat na facebooku, kde sa skupinka z piatich členov rozrástla postupne na 200 a neskôr až na 500, pribudli nové tehuľky, mamičky dvojčiat a aj mamičky trojčiat. Tu vznikla aj myšlienka vytvoriť jedno celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat.

A tak sme sa do toho pustili, vybrali sme dátum a miesto: 2. júna 2012 vo Valčianskej doline v stredisku Snowland. O tom aké bolo náročné pripraviť toto stretnutie sa nebudem rozpisovať, pretože to by bolo veľmi dlhé. Problémom boli financie. Najskôr sme plánovali urobiť stretnutie len „na lúke“, rodiny by sa stretli, porozprávali sa, občerstvili, niektorí by tu strávili pekný víkend s deťmi, pripravili by sme nejaké súťaže – toto bola naša prvotná predstava.

Neskôr ako čas plynul, všetko sa nám uležalo v hlave a rozhodli sme sa urobiť z toho udalosť, na ktorú by nikto nezabudol. Začali sme vybavovať účinkujúcich do programu. Keďže sme nevedeli ako to všetko financovať, oslovili sme Martinské rodinné centrum, ktoré prisľúbilo pomoc. Pod ich hlavičkou sme s pani Jankou Gregorovičovou začali oslovovať možných sponzorov. Oslovili sme veľa firiem, zo začiatku to nevyzeralo moc nádejne, ale nevzdávali sme sa, čas plynul a bolo treba niektoré veci pomaly uzatvárať. Aj mamičky z našej skupiny, ktoré majú svoje firmy, sa rozhodli pomôcť a poskytnúť či už finančnú alebo materiálnu pomoc v podobe rôznych produktov do súťaží. Okrem toho sa viedla evidencia účastníkov stretnutia, takže podľa toho sme potom pripravovali program, vedeli sme aká veková kategória detí bude najviac zastúpená a aj koľko bude rodín. Viac ako 44 rodinám sa vybavilo aj ubytovanie, za to patrí veľká vďaka Katke Lehotzkej.

Celý čas sme boli v kontakte s pánom Igorom Svítokom zo Slovenských rekordov, kde sa akcia prihlásila. Bolo potrebné pripraviť všetku dokumentáciu, zabezpečiť fotografa a niekoho, kto o tom natočí video, svedkov rekordu... Okrem toho sme po celý čas informovali o akcii na stránke dvojickovo.sk, bola vytvorená fanpage pre túto akciu, ktorá poskytovala všetky najnovšie informácie rodinám dvojčiat a trojčiat.

1. celoslovenského stretnutia dvojčiat a viacerčiat sa zúčastnilo celkovo 182 rodín s dvojčatami a trojčatami. Vytvoril sa tak nový slovenský rekord v dvoch kategóriách: Najväčšie stretnutie dvojčiat – 173 párov a Najväčšie stretnutie trojčiat – 9 trojíc, získali sme tak dva certifikáty. Pre účastníkov bol pripravený pestrý program: Farbičkový koncert pre deti, súťaže pre deti, vystúpenie kúzelníka, zumba a tanečné animácie pre deti, spoločné fotenie dvojčiat a trojčiat. Pre deti tu boli pripravené rôzne atrakcie: maľovanie na tvár, modelovanie balónikov, skákacie hrady, jazda na koči a koníkoch, tombola, trampolíny, detské ihrisko.

Deti si tu mohli vďaka sponzorom pochutnať na jabĺčkach, pečive, cukrovej vate, navyše každá zaregistrovaná rodina si odniesla tašku plnú produktov od sponzorov. Tieto tašky boli vyrobené špeciálne na túto akciu s logom stretnutia, za čo patrí veľká vďaka firme Rolsit TR Slovakia spol. s r. o.

  

Súčasťou akcie bola aj autogramiáda knihy Rozprávky z ôsmeho svetadielu spojená s jej predajom. Pozvanie na túto akciu prijali: Bibiana Ondrejková, Zuzana Vačková, Štefan Pogány.

Hlavným partnerom podujatia sa stalo Energetické Centrum, a. s. a akciu finančne podporilo aj mesto Martin.

Ďakujeme všetkým sponzorom, a tým, ktorí nám pomáhali počas akcie.

Dňa 17.8.2012 sme za úspešnú realizáciu rekordu získali od Slovenských rekordov ocenenie Rekordman roka 2012. Stali sme sa tak v poradí už 8. osobnosťou, ktorá je prezentovaná v galérii Rekordman, ktorá má svoje miesto na Mestskom úrade v Turzovke.

Zoznam partnerov, ktorí prispeli na toto netradičné podujatie:

ADA WASTE, s. r. o.
Apimed, s.r.o.
BABY SEBAMED
BITO Skladovacia technika, s. r. o.
Boni Fructi, s. r. o.
časopis Dieťa
dm drogerie markt, s.r.o.
HAMÉ SLOVAKIA, spol. s r. o.
HARIBO
Chipita Slovakia, s.r.o.
Lekáreň Prameň
McCarter, a.s.
mojakniha.sk
Novesta, a.s.
Obchod s romantikou
Open Public Profile, s. r. o.
Optimal - ABC OPTIK Slovakia, s. r. o.
Pekáreň HRUŠKA, spol. s r. o.
PRE NAŠE DETI, s. r. o.
Q-MEDIA - časopis Záhrada & Bývanie
Reinisch-Bau GmbH 
Rejna Shop
Rhapis, s. r. o.
RK TRADE
Rolsit Tr. Slovakia spol s.r.o.
SITA Slovenská tlačová agentúra, a. s.
TERNO Slovensko, spotrebné družstvo
UNIQA poisťovňa, a. s.

 

Všetkým ĎAKUJEME!

 

Autor: Andrea Hoštáková (www.dvojickovo.sk)

Foto: Zuzana Smolková

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
mia

(5/5) 1 referencií
zepira-studio

(5/5) 1 referencií
ranc-aljaska

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím