Pomáhame s výberom šiat budúcej neveste

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Adriana Peťková 12.06.20147237

Pomáhame s výberom šiat budúcej neveste

Svadobný deň sa blíži. Už máte presnú predstavu o tom, kde sa váš veľký deň bude konať, známy je vám aj dátum, kedy sa oblečiete do bieleho, na ruke vám svieti prsteň a dokonca už máte vybraného aj budúceho ženícha. Otázkou zostávajú práve tie biele šaty.

 

Chcete zažiariť, nájsť šaty, ktoré budú vyrobené akoby len pre vás, len neviete, kde začať? Pomocou jednotlivých krokov zistíte, ktoré sú tie správne šaty pre vás. Prinášame vám niekoľko tipov, ako postupovať pri ich výbere:

Kedy treba začať?

 V prvom rade si na vhodný výber treba nechať čas. Salón El radí: „Najlepšie je sa u nás objednať na výber šiat 6 až 9 mesiacov pred svadbou. Takto má nevesta možnosť vybrať si z čo najväčšieho počtu ešte nezarezervovaných šiat a tiež má možnosť si šaty zameniť, ak by sa jej po čase zapáčili iné.“

Dlhé či krátke?

Pokiaľ máte drobnú postavu, opticky vás vyššou spravia dlhé šaty typu „Princess“. Krátke šaty ale naopak môžete doplniť o vysoké lodičky a vyššia ste raz - dva. Tento typ šiat je vhodný aj práve teraz v letných mesiacoch, aby nevesta zvládla aj návaly tepla. Druhá vec už je, že práve dlhé šaty vo vás vyvolajú tú pravú „nevestovskú“ atmosféru a dotvárajú ženskosť ešte o niečo viac.

Dlhé rukávy, ramienka, alebo odhalené ramená?

Dlhé rukávy si väčšinou vyberajú nevesty so širšími ramenami, s účelom zakryť ich. Na to im však môže poslúžiť aj rôzny prehoz – kabátik, či šál. Naopak nevesty so širšími bokmi by mali sústrediť svoju pozornosť na hornú časť tela a teda pokojne môžu vynechať nie len rukávy, ale aj ramienka. Na to im najlepšie poslúžia svadobné šaty strihu „empire“. A pokiaľ máte ťažkosti s malým výstrihom, pamätajte, že to v skutočnosti žiadne ťažkosti nie sú, pretože krásu šiat aj v ich hornej časti môžete doplniť korálkami, či ozdobami rôznych druhov. Na plnší dekolt sú zase vhodné napríklad široké ramienka.

Čipka, alebo bez nej?

Nadčasový štýl, ktorým nevesty nič nepokazia, pokiaľ ju majú v obľube. Čipka. Jemná, takmer nenápadná, obopínajúca len hrudník nevesty skombinovaná so šifónom, či s o niečo lesklejším saténom. Alebo si môžete vybrať šaty, kde je čipka dominantou. Opäť, pokiaľ ju máte v obľube.

Prečo len biela?

S výberom vhodných svadobných šiat ste ani po tomto všetkom neskončili. Doteraz bola reč len o bielych šatách. Ale prečo ísť tradične len po bielej farbe? Tá pristane hlavne ženám so studeným typom pokožky. Ale na výber majú aj striebrobielu, bledoružovú, či bledomodrú. Farba champagne, žlto-ružová, slonovinová, ale aj piesková sú zase vhodné pre dámy s teplým typom pokožky.

 

„Minulý rok sme najviac požičiavali svadobné šaty vo farbe ivory so štrasovou sukňou točenou rôznymi smermi. Bohatá štrasová sukňa s fodrami  bola proste IN,“ hovorí Michaela Lazarová zo Svadobného salónu Sarah.

 

A tak sa pomocou jednoduchých krokov pri výbere vhodných šiat z každej ženy môže stať nádherná nevesta!

 

fotografie: www.pinterest.com, www.blogspot.com

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Salón El

Svadobný salón EL vám v Bratislave ako jediný ponúka originálne a exkluzívne modely svetoznámej…

(5/5) 1 referencií
Sarah

Ponúkame všetko pre Vaš veľký deň. Okrem svadobných a spoločenských šiat u nás najdete aj svadobne…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím