Plesová sezóna 2013

Oslavy a podujatia

marthynka marthynka 21.01.20139387

Plesová sezóna 2013

Plesy sú dnes populárne rovnako, ak nie viac, ako boli aj v minulosti. Vedeli ste, že hlavným cieľom bolo skrátenie si dlhých zimných večerov a predĺženie si slávnostných chvíľ vianočných sviatkov a osláv nového roku? Tieto zábavy sa v podobe ako ich poznáme dnes, v našich končinách organizujú od druhej polovice 19. storočia.

Ples je v súčasnosti synonymom pre výnimočnosť, zábavu a noblesu a preto aj ľudia vnímajú túto príležitosť ako niečo, na čo sa treba čo najlepšie pripraviť. S tým je samozrejme spojené aj zháňanie rozmanitých služieb – či už v dostatočnom predstihu alebo aj na poslednú chvíľu. Ľudia, tak strávia týždne prípravami na jeden večer, aby zažiarili a zabavili sa.

Na Slovensku sa uskutočňuje množstvo plesov, niektoré majú dokonca tematické zameranie. Len v samotnom hlavnom meste je známych niekoľko plesov, spomenieme snáď tie najväčšie: Ples v opere, ktorý bol aj tento rok mimoriadne úspešný, Bratislavský bál, Bál Záhorákov, Medický ples či Ples elektrotechnikov a informatikov. Pozrite si zoznam plesov na túto sezónu.

Trendy plesovej sezóny

Keď ste prekonali prvú dilemu, a to výber plesu, nasledujú niekedy aj dvojtýždňové prípravy. Tí, ktorí plesy už dôverne poznajú, vedia na čo všetko sa treba v rámci príprav zamerať, sú však aj takí, ktorí ples navštívia po prvýkrát. Tak pekne po poriadku – na čo všetko musím myslieť?

Prvá otázka, ktorá napadne určite každú ženu je: Čo si oblečiem? Zamyslím sa nad tým, či radšej zainvestujem do vlastných šiat, teda potrebujem zohnať kvalitný obchod s plesovými šatami, rozhodnem sa radšej pre požičovňu šiat alebo si ich dám ušiť? Ak si vyberiem ples maškarný, budem potrebovať nejakú nápaditú a peknú masku, a teda navštíviť požičovňu či predajňu masiek.

Ďalej musím rozmýšľať nad doplnkami k mojej plesovej vizáži. Ku krásnym plesovým šatám patria aj krásne ozdôbky a šperky, kabelky, topánky. To je ďalšia dilema, ale dá sa vyriešiť jedine návštevou nejakého obchodu, kde mi určite poradia.

Ak tanec nie je silnou stránkou mňa a môjho partnera, spoločne by sme mohli tiež navštíviť kurzy spoločenského tanca. Asi najlepšie riešenie by bol nejaký rýchlokurz, a cestou odtiaľ by som sa rovno mohla zastaviť v dobrom kaderníctve. Nesmiem si zabudnúť rezervovať termín tesne pred plesom a hlavne ak sa ten ples koná cez víkend, aby účes bol tip top.

Po všetkých týchto záležitostiach je na rade, hlavne pre dámy telesné skrášlenie“. Najskôr si potrebujem dohodnúť termín u kozmetičky - pripraviť pleť, vybrať vhodné líčenie, ktoré bude zodpovedať šatám a celkovému stylingu na večer. K tomu patria aj upravené ruky a nechty - takže spoľahlivé a cenovo primerané nechtové štúdio je ďalšie na našom zozname.

Na čo ešte netreba zabudnúť?

Po všetkých týchto stresujúcich záležitostiach príde vhod trochu oddychu, aby sme si zábavu na plese mohli naplno vychutnať: Pred veľkým gala večerom je žiadúce si poriadne zregenerovať celé telo, teda by sa zišiel termín na masáž. A aby šaty vynikli ešte lepšie, jedna-dve návštevy solária nebudú na škodu. Tu je dôležitá kvalita používaných strojov a správna hygienická starostlivosť, nie žiadne neoverené novinky.

No, zdá sa, že všetko je pripravené... Šaty si vyzdvihnem cestou z poslednej hodiny tanečného kurzu, topánky a šperky už budú doma minimálne deň vopred, masáž spolu s manikúrou vybavím pred vyzdvihnutím šiat, kaderníčku deň pred plesom, hm, no a líčenie príde na rad pár hodín pre začiatkom plesu. No a ešte musím myslieť na to ako sa na ples dostaneme. Vopred dohodnutá doprava ušetrí nervy vo chvíli, keď už je takmer celá príprava za nami a zábava na dosah.. Ideme len dvaja, či pôjdeme aj s našimi známymi? Odvezie nás sused, alebo bude lepšie objednať taxík?

Snáď len stačí nájsť v našom článku nielen návod, ale i inšpiráciu, zohnať  na zariadim.sk všetky potrebné kontakty, ktoré splnia vaše požiadavky a potom si užiť ples. Ešte nikdy to nebolo jednoduchšie... :)

 

Ak poznáte dobrú kaderníčku, kozmetičku, požičovňu šiat, ... pridajte referenciu a pomôžte jej podnikaniu.        

                                                                        

 

Na čo by ste ešte nemali zabudnúť? Napíšte svoj komentár.

Komentáre Disqus.

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím