AKTUÁLNE


Ako vybrať správnu kyticu pre mamu?

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Ako vybrať správnu kyticu pre mamu?

Marek


Deň matiek sa nezadržateľne blíži a platí, že v tento deň by žiadna mama nemala ostať bez radosti, úsmevu a živého kvetu. Spoznajte ju! Mama je prvou ženou v živote každého človeka a pritom pri výbere daru si mnohí uvedomia, že vlastne ani nevedia, čo má rada. To by žiadne dieťa nemalo ignorovať. Preto ak chcete spraviť mame úprimnú radosť, je vhodné spoznať, čo ju teší. Či sú to tulipány, gerbery, karafiáty, ruže, ľalie... Či má rada konkrétnu farbu, alebo skôr veselé koláže. Je dobré všimnúť si, k akým kvetom inklinuje na záhrade, alebo doma a podľa toho naladiť aj rezané kvety. Kytice poskytujú toľko variácií, že dokážu vyhovieť naozaj každému.     Inšpirujte sa trendmi Aj v oblasti kvetov a kytíc sa vyskytujú módne vlny. Preto je po zohľadnení osobných preferencií dobré poznať, čo akurát letí. Určite by ste mame nechceli darovať niečo neaktuálne. V súčasnosti sú v kurze kytice zmiešané, s paletou rôznych kvietkov. Vhodné je ladiť väčšie kvety s menšími púčikmi. Absolútnym hitom sezóny sú však kytice doružova. Jemné a veľmi ženské, ako stvorené pre chápavú a láskavú mamu. Kvet ako prejav vďaky a lásky Kvet neohrdne žiadna žena. Aj preto je jeden z najpreferovanejších darov. Deň matiek je zároveň oslavou materstva, života a preto darovať živé kvety predstavuje krásnu symboliku. Od dávnych čias je kvet symbolom vďačnosti, náklonnosti a dôkazom, že obdarovaného si vážite. Navyše kytica kvetov je naozaj nádherná a osvieži byt na niekoľko dní. Pre každú matku to bude dôvodom, aby sa pri pohľade na ňu usmiala. Dva sviatky pre jednu mamu Bežne sa Deň matiek oslavuje počas druhej májovej nedele. Málokto vie, že v Maďarsku a teda aj v južných častiach Slovenska sa tento sviatok oslavuje už počas prvej májovej nedele, ktorá tento rok pripadne na 7.5. Preto ak chcete vašu mamu prekvapiť, môžete ju pokojne potešiť aj dvakrát. Veď každej sa máme za čo poďakovať. Milý kvietok dokáže vyjadriť vďaku k jej obetavosti aj rozradostiť. Nedeľné špecifikum Deň matiek patrí k sviatkom, ktoré nemajú pevne stanovený dátum v kalendári, ale viažu sa na obdobie, ktorým je vždy májová nedeľa. Preto ak chcete svoju mamu potešiť, je na to potrebné myslieť už počas týždňa. Čím skôr kvety objednáte, tým máte väčšiu istotu, že dorazia včas a presne tie druhy, ktoré ste si želali. Pri objednávke stačí zadať dátum doručenia a kvietky budú donesené včas a vždy čerstvé. Pri donáške je najlepšie, ak si vyberiete dodanie už v piatok. Tak môže vašu mamu tešiť kytica celý víkend. Nedeľné doručovanie je možné totiž len vo vybraných mestách. Objednajte si krásne kytice zo živých kvetov!

25.04.201723487
Darček k MDŽ pre každú ženu!

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Darček k MDŽ pre každú ženu!

Marek


Medzinárodný deň žien je sviatkom, kedy je milé spomenúť si na každú matku, priateľku, partnerku, ale aj kamarátku, či dobrú kolegyňu. Existuje univerzálny dar, ktorý rozjasní tvár každej žene.     Kvety sa dokážu dotknúť ženskej duše Kvety vždy robili ženy krajšími, našli v nich radosť a záľubu. Majú totiž moc dotknúť sa ženskej duše a to z viacerých dôvodov. Sú jemné, nežné a krásne. Ako ženy. Zároveň sa hodia k rôznym ženským charakterovým vlastnostiam. O to viac si ich ženy vážia. Kvetmi im dávate najavo nielen to, že vám na nich záleží, ale aj to, že ich poznáte. Kytice jarných kvetov Medzinárodný deň žien je spojený s príchodom jari a farebné kvety naladia ženy ešte viac na jarnú náladu. Najvhodnejšie sú frézie, tulipány, alebo narcisy. Výhodou jarných kvetov je, že vyniknú v kytici jednodruhovo, alebo môžete spraviť jarnú zmes pestrú ako rozkvitnutá lúka. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek alternatívu nemôžete trafiť vedľa.   Frézie Meno tejto rastliny je odvodené od jej objaviteľa, botanika a lekára Heinricha Theodora Freeseho. Našiel ju priamo v africkom púštnom piesku a získala si jeho srdce. Je doslova omamná svojou vôňou a pestrofarebnosťou. Medzi jej hlavné vlastnosti patrí nežnosť a nevinnosť. Hodí sa preto pre kamarátky, mladšie ženy a prípadne platonické lásky. Mimochodom, na MDŽ môžete dať kvety každej žene. Môže to však byť aj príjemný začiatok nového vzťahu. Tulipány Ak sa pozrieme na ich význam, je tu potrebné rozlišovať aj farbu. Červené tulipány nesú prakticky rovnaký význam ako ruže. Ich poslaním je vyjadrovať lásku a hoci to chlapi netušia, každá žena jazyku týchto kvetov dobre rozumie. Žltá je farbou radosti a biela čistoty.   Narcis Je to magický kvet s magickým poslaním. Odveký symbol spánku, ale zároveň aj zmŕtvychvstania. Je jedným z prvých jarných kvetov a preto symbolizuje vychádzajúce slnko. Mimochodom, pre svoje krátke obdobie kvitnutia je považovaný za veľmi cenný a symbolizuje pominuteľnosť krásy, ale aj večnosť lásky. V Číne je tento kvet považovaný za symbol šťastného manželstva. Ak hľadáte ten správny kvietok pre pani manželku, asi sme vám nemohli poradiť lepšie.   Ak stihnete objednať kyticu do 7. marca do 14-tej hodiny, bude doručená na MDŽ kdekoľvek na Slovensku. Pre tých zábudlivejších je možné zabezpečiť aj expresné doručenie kvetov objednaných na MDŽ do 12-tej hodiny v mestách Lučenec, Banská Bystrica, Detva, Brezno, Rimavská Sobota, Zvolen, Prievidza, Žilina, Košice, Bratislava, Galanta, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Zlaté Moravce.  

24.02.201721780
Naplánujte si dokonalú svadbu

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Naplánujte si dokonalú svadbu

Martina…


Každá svadba si vyžaduje neuveriteľne veľa príprav, ktoré sú ale na druhej strane naozaj dôležité. Aby ste nič neľutovali a v deň svadby nestresovali, všetko musí byť tak, ako ste si to vysnívali. Okrem prekrásnych šiat a výzdoby je dôležitou súčasťou aj fotograf, kameraman a hudba. Fotografia s príbehom Kvalitná fotka by mala mať v sebe emóciu a niečo vypovedať. Dávid Duducz Fotograf používa najčastejšie čierno-biele fotografie, v ktorých sa ukrýva napätie, láska, šťastie či očakávanie. Momentky, ktoré zachytáva sú najvernejšie, pretože tam rozpoznáte pravú emóciu od tej hranej. Fotenie svadby by nedávalo význam, ak by nemalo striktný sled. Takmer každý fotograf sa ho pridržiava a riadi sa ním. Remember Fotograf to nazýva svadobným „fotopríbehom“. Ten obsahuje až 700 fotiek, ktoré na seba nadväzujú. Foto Katarína sa okrem príprav na svadbu, obradu a hostiny sústreďuje aj na okolie. Malé detaily v podobe torty, rúk, prstienkov alebo rodiny a priateľov. Novomanželia nestíhajú sledovať v deň svadby všetkých. Takto uvidia zábavu a radosť svojich blízkych pri pohľade na fotografie aj po svadbe. Podľa Petra Azora je najdôležitejšie neovplyvňovať dianie. Necháva emócie a ľudí robiť to, čo sami chcú a do ničoho ich nenúti. Len tak sa dá zachytiť pravá atmosféra svadby. Každá je pravdaže niečím iná a jedinečná. Zostrih toho najlepšieho Tak, ako aj fotografia potrebuje dobré svetlo, tak aj kameraman. Nasvietenie priestoru je veľmi dôležité, ak chcete aby bolo všetko jasne viditeľné. Jilek production sa vie o to postarať. Okrem fotografa a kameramana nasvieti prostredie tak, aby vám to neprekážalo a jemu pomohlo. Momentálne je okrem dlhého záznamu zo svadby veľmi populárny krátky zostrih. Roman Bartos Photography je na to expert. Dvojminútové video, v ktorom je krátky zostrih celej svadby. Novomanželia si ho dávajú na sociálne siete, aby ukázali celému svetu, že ich životy sa spojili v jeden. Hudba hraj Po všetkých oficialitách a chutnej večeri nasleduje zábava. Na tej závisí väčšinou celkový dojem zo svadby, pretože svadobčania ju celý deň netrpezlivo očakávajú. Je teda rozhodujúce vybrať si kvalitnú a mnoho žánrovú skupinu. Myslite na mladých ale aj tých starších. Zabávať sa chcú naozaj všetci. Hudobná skupina Gin-tonic práve niečo takého ponúka. V ich repertoári nájdete oldies pesničky, country, východniarske, popové ale aj omnoho viac. Zahrajú podľa požiadaviek. Ak ale chcete niečím originálnym prekvapiť, môžete si vybrať Harfistku. Zahrá filmové a muzikálové melódie alebo dokonca aj moderné skladby. To všetko na harfe. Výber fotografa, kameramana a hudby je naozaj pre každú svadbu veľmi dôležitý. Neberte hneď prvé, čo vám príde pod ruku. Pozrite si ich doterajšiu prácu, referencie a spôsob akým pristupujú k zákazníkom. Vy ste tí, ktorí si kladú požiadavky.

26.06.20154718
Trendy svadobného stolovania 2015

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Trendy svadobného stolovania 2015

Martina…


Ak vás tento rok čaká svadba a vy ju chcete mať naozaj dokonalú a šik, určite sa pozrite na  tohtoročné trendy. Jednou z najdôležitejších vecí na svadbe je určite výzdoba na stoloch. K nej potom prispôsobíte výzdobu miestnosti, kostola, vaše šaty a kvety. Tento rok si môžete vybrať zo štyroch typov, ktoré vaše stoly a aj celú svadbu spravia zázračnými a vy sa budete cítiť naozaj jedinečne.   Pestré farby Nebojte sa byť odvážni a niečím odlišní. Tento rok si to môžete dovoliť naozaj v širokej pestrosti farieb. Horúca ružová alebo teplá oranžová podčiarknuté jasnou bielou. Kombinácia, ktorá vaše stoly rozjasní a celú svadbu posunie na úplne iný level. Nezabúdajte pravdaže ani na biele sviečky v priesvitných nádobách a na živé kvety v jemných odtieňoch oranžovej či ružovej. Stoly však nesmú byť preplnené. Dekorácie umiestňujte do stredu aby mali hostia dostatok priestoru. Ak je vaša odvaha ešte väčšie, nad stoly môžete umiestniť aj lampióny, ktoré doplnia celú atmosféru a dekoráciu stolov privedú do dokonalosti. Vintage štýl Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok je veľmi populárny vintage štýl. Stoly plné čipky, divokých kvetov a rôznych vzorov prenesú vašu svadbu do viktoriánskeho obdobia či dokonca renesancie. Tento štýl v sebe zahŕňa bielu farbu doplnenú metalickými farbami ako zlatá alebo bronzová. Na vašom stole nesmú chýbať taniere s ornamentmi, jemné biele svetlo, čipka na obruse a určite najmenšie detaily. Špagátik, ktorý obopína kvety či visiace biele výšivky v drevenom kruhu. Na začiatok si musíte ale premyslieť, čo z tohto chcete použiť aby ste tam toho nemali priveľa. Lesk Ten, kto miluje iskru a niečo žiarivé, na svadobnom stole to všetko môže mať. Najlepšie je použiť malé detaily, ktoré sa lesknú. Stanú sa tak dominantou vášho stolu, ktorý nebude určite fádny. Môžu to byť malé trblietavé srdiečka na kvetoch, lesklé sviečky alebo žiarivé menovky svadobčanov. Tieto detaily vytvoria z vášho stolu niečo jedinečné a zároveň osobité. Stolovanie v záhrade Ak cítite, že potrebujete viac čerstvého vzduchu a svadbu plánujete na jar alebo počas leta, vyhrali ste. Stolovanie v záhrade je pre vás to pravé. Na stoloch použite tradičné kvety zo záhrady doplnené malými drobnosťami. Môžu to byť jahody, žalude alebo aromatické bylinky ako mäta či rozmarín. Populárne sú aj lampy, ktoré vo večerných hodinách dodajú všetkým stolom želanú eleganciu a romantiku. Rok 2015 v trendoch svadobného stolovania ponúka naozaj mnoho a z každej oblasti niečo. Vy si vyberte pravdaže to, čo sa najviac hodí k vašej osobnosti. Môžete byť dobrodružní s pestrými farbami, elegantní s vintage štýlom, žiariví s lesklými doplnkami alebo romantickí v záhrade. Ak ste si vybrali štýl stolovania, ďalšie potrebné dekorácie si už vyberiete ľahko. Držte sa jednoduchosti a nič nepreháňajte.    

25.05.20156325
Slané torty – alternatíva pochúťok bez cukru

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Slané torty – alternatíva pochúťok bez cukru

Marek


Vyzerajú úchvatne, chutia ešte lepšie, pôsobia ako originálna torta, ale pritom sú plnohodnotným pokrmom na každej oslave. Napríklad aj novoročné slané torty sú veľmi príjemným spestrením bežného pohostenia. Skvele chutia aj zasýtia Ľudmila Štefaničková sa výrobe slaných tort venuje už niekoľko rokov. Zakladá si na poctivých surovinách, čerstvosti a estetickej príprave. Bratislavčania dobre poznajú kvalitné torty, ktorých základom je toustový chlieb, ako plnka sa používajú syry, paštéty, nátierky, ale aj šunky, rôzne druhy plátkových syrov, šaláty, klobásky, všetko, čo si klient na slanú tortu bude želať. V konečnom efekte je slaná skutočne rovnako efektívna ako klasická sladká torta, akurát sa z nej dá viac najesť. Aj pre 20 ľudí Možno povedať, že slaná torta svojim účelom asi najviac pripomína obložené misy, akurát v spojení s chlebom a upravená do správneho tvaru, sa môže stať ozdobou každého večera aj zaujímavým darom. Čo sa týka ceny, aj torta pre nasýtenie 20 ľudí sa podľa predstáv klienta pohybuje priemerne okolo 45 – 50 eur, ale samozrejme všetko je individuálne vzhľadom na veľkosť, množstvo a druh použitých surovín. Žiadne pečivo už netreba Veľkou výhodou je, že z torty si stačí odkrojiť a je plnohodnotným jedlom. Netreba už dokupovať žiadne pečivo, súčasťou môžu byť aj feferónky, či žiadaná zeleninová obloha. Ľudmila Štefaničková sa s klientom dohodne vždy na predstave, aj na konkrétnych súčastiach. Vždy zabezpečí suroviny tak, aby mal klient čo najmenej starostí, no v prípade, že má byť súčasťou torty domáca klobáska, alebo si chce klient nakúpiť suroviny sám, je to na ňom. Zhotovenie slanej torty je dôležité objednávať aspoň týždeň dopredu a v žiadaný deň máte istotu, že bude čerstvá a chutná. 

14.12.201518471
Zručnosť v pečení tort sa nedá oklamať

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Zručnosť v pečení tort sa nedá oklamať

Marek


Nie je to škola, alebo kuchárska kniha, čo spraví z človeka majstra v pečení tort. Sú to dlhé roky praxe a predovšetkým nadšenie a srdce. Katarína Reiffersová pozná toto remeslo od malička. Bola to jej mama, ktorá jej v štrnástich rokoch ukázala, ako sa pečú torty. Svet sladkostí ju doslova očaril a začala sa plne venovať vytváraniu zákuskov a tort. Za roky praxe získala mnoho uznaní a najkrajšie je pre ňu vyrobiť tortu, ktorá chutí. Hitom sú 3D torty Najkrajšie z tort sú tie, ktoré vedia zaujať už na prvý pohľad. Katarína Reiffersová sa dlhodobo venuje aj modelovaniu 3D tort, ktoré ozdobia každú oslavu aj sviatok. „3D torty sú atraktívne a každý sa poteší, keď objaví sladké auto, figúrku, bábiku. Všetky torty modelujem a vytváram sama a používam takmer výlučne materiály, ktoré sa dajú skonzumovať. Len výnimkou sú nitky, alebo paličky na uchytenie dekorácií. Viem vytvoriť akýkoľvek model a hlavne jedlý. V porovnaní s tortami, ktoré sa robia na konštrukcii, ide samozrejme o úplne inú rovinu zážitku z torty,“ hovorí Katarína Reiffersová. Hoci sú 3D torty stále zložitejšie, ako skúsená cukrárka sa nebojí žiadnej výzvy. Rozšírenie o tradičné koláčiky Mnoho cukrární sa dnes hrdí tradičnou výrobou, tradičnými receptami, alebo surovinami. Katarína Reiffersová však v novom roku chce sny o tradičných koláčoch posunúť ešte ďalej. Chce ponúkať skutočne na našom trhu netradičné veci. „ V pláne máme čo najskôr rozbehnúť výrobu tých najtradičnejších koláčikov, ktoré dnes už prakticky vymizli. Ťahané štrúdle, bublaniny, naozaj receptúry, ktoré poznali ešte naše staré mamy. Majú svoju hodnotu a netreba na ne zabúdať,“ hovorí Katarína Reiffersová. Jej plány na rozšírenie cukrárenskej výroby tak mnohým z nás môžu pripomenúť naozaj unikátne kulinárske zážitky. Dobrá je len kvalitná torta Katarína Reiffersová sa drží hesla, že na torte sa šetriť nedá, pretože to každý rýchlo spozná. Jej produkcia je preto postavená na surovinách skutočných chutí. Používa čerstvé ovocie, na zdobenie pravý marcipán a základom je klasické piškótové cesto bez akýchkoľvek prísad. Preferuje klasické domáce pečenie. Aj preto torty z jej dielne vyzerajú ako umelecké diela, ako chutia ako pravá torta, ktorú vedela upiecť babička. 

27.11.20148193
Ako na svadbu ľahko a s úsmevom?

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Ako na svadbu ľahko a s úsmevom?

Marek


Organizácia a zabezpečenie svadby, ako aj jej priebeh vôbec nemusí byť náročnou a stresujúcou záležitosťou. Prinášame vám rady, ako svadbu stráviť v atmosfére lásky bez stresu a komplikácií. Nepodceňte úlohu starejšieho Fotograf, ani kameraman nebudú organizovať priebeh svadby. Mladomanželia na to nemajú priestor a preto by mal byť súčasťou každého svadobného dňa skúsený starejší. V článku Dobrý starejší a hudba – záruka krásnej svadby hovorí profesionálny starejší Miloš Červený o jeho úlohe na bezproblémovom priebehu svadby. Všetko stihne, spraví svadbu v rýmoch a svadba je zorganizovaná tak profesionálne, že je zážitkom pre hostí, svadobčanov aj mladomanželov. Chutné a krásne Čo je dnes na svadbe in? Rastislav Krcho hovorí, že čoraz viac novomanželov žiada servírovanie pokrmov v modernom dizajne, kde nie je zážitkom len samotné jedlo, ale aj jeho servírovanie. Krásne ozdobený tanier, kvalitné suroviny, viac chodov miesto veľkých porcií. V článku Svadobný catering: Od špecialít po svadobný full servis sa dozviete, ako si nechať svadbu zorganizovať na kľúč, podľa predstáv od mašličky na stole, až po svadobné pohostenie. Ak ide o sladkosti, článok Zákusky pripravené z lásky je sprievodcom pri výbere kvalitných pekárenských výrobkov. Igor Zeman z cukrárne Crème de la Crème   vysvetľuje, ako to, že niektoré cukrovinky len dobre vyzerajú a iné aj chutia. O tom, aké chcete na vašej svadobnej hostine sa rozhodnete sami, ale určite každá dvojica privíta, ak si hostia aj pochutia, nielen popasú zrak.     Dokument na celý život Žiadna svadba sa neodohrá bez fotografa, no nie každý vie zachytiť dokonalú atmosféru obradu. Svadobná fotografia je príbeh v obrazoch je článok, v ktorom Radoslav Cerula varuje, že fotografa nerobí technika, ale cit pre fotografické umenie. Zároveň dáva rady ako mať prirodzené a krásne fotografie zo svadobného dňa aj pričinením samotných snúbencov. O pohodovom prístupe hovorí aj František Lipták, ktorý zdôrazňuje, že svadobný pár si musí svadbu predovšetkým užiť. Prežiť ju v pohode, bez stresu a potom budú aj fotky krajšie a zaujímavejšie. V článku Chcete krásne svadobné fotky? Zabudnite na stres, podáva zaujímavé tipy, ako sa majú mladomanželia pri obrade k sebe postaviť, prečo je dôležité sa držať za ruky a manažovať si svadobný deň podľa vlastných predstáv. Zaujímavým je aj článok Krása fotky je skrytá v detailoch v ktorom Bohdan Haluz Mezei hovorí o postprodukcii, spracovaní záberov a detailoch ako emócie zachytenie správneho momentu, či načasovaní fotenia. Výhodné a krásne svadobné obrúčky aj šperky Svadobné prstienky budú vaše ruky zdobiť celú život. Sú nielen spomienkou, ale aj ozdobou, preto ich výberu venujeme dostatok pozornosti. Miroslav Cerula podáva jednoduchý návod, ako vyberať svadobné obrúčky aj ako ušetriť a neoklamať sa na kvalite. V článku Kvalitné obrúčky za rozumnú cenu pridáva aj pár tipov na materiály a dizajn, ktorý je dnes v móde pri obrúčkach. O tom, že obrúčka nemusí byť jediný svadobný šperk je už článok Vlastný šperk na mieru je ozdobou svadobného dňa, v ktorom Zlatica Kroupová zo zlatníctva ZLATKA píše aj o tom, prečo sú  krásne ručne vyrobené šperky nositeľmi pocitov. Začítajte sa do príbehov šperkov, ktoré znásobia atmosféru lásky. 

23.06.20157738
Svadobný catering: Od špecialít po svadobný full servis

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Svadobný catering: Od špecialít po svadobný full servis

Marek


Organizovanie svadby pod holým nebom, ochutnávky vín, tradičné svadobné špeciality, alebo exotické moderné jedlá, ktoré sú lahodnou zmenou na tradičnej hostine. To všetko je realita pre svadobný deň. Špeciality na tanieri Spoločnosť Catering Johny je spoločnosťou, ktorá vie variť podľa želaní zákazníka. Či bude na svadbe chcieť tradičné slovenské jedlá, alebo aj horúci bufet s morskými plodmi, vedia vám vyhovieť. „Dodávame na svadbu komplexný tím obsluhy aj kuchárov, ktorí pripravujú čerstvé jedlá. Nezabezpečujeme len veľké svadby, našou zásadou je, že aj menší počet hostí môže využiť služby profi carteringu,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Rastislav Krcho. O takýchto službách mnoho snúbencov nevie a spolieha sa na jedlá z reštaurácie, čo je pre unikátnosť oslavy doslova škoda. Svadby pod holým nebom Sú čoraz obľúbenejšie a preto Caterin Johnny okrem jedál vie zabezpečiť aj stany, posedenie na záhrade, dodáva aj svadobné dekorácie pre obrad pod holým nebom. „Čoraz viac párov najmä počas leta vyhľadáva krásnu a efektnú svadbu vonku. Dodávame ju prakticky na kľúč, podľa želania klienta, keď je potrebné aj s tanečným parketom. Od naaranžovania okolia cez zabezpečenie výzdoby aj priestoru na obrad,“ hovorí Krcho. Samozrejmosťou je potom obsluha priamo vonku, otvorené stany a zábava do skorého rána. Hitom je moderná kuchyňa. Čo je dnes na svadbe in? Rastislav Krcho hovorí, že čoraz viac novomanželov žiada servírovanie pokrmov v modernom dizajne, kde nie je zážitkom len samotné jedlo, ale aj jeho servírovanie. Krásne ozdobený tanier, kvalitné suroviny, viac chodov miesto veľkých porcií. Catering Johny ponúka aj službu, že dodáva alko aj nealko nápoje do komisu, teda nespotrebované a neotvorené fľaše môžete vrátiť a neplatíte. Unikátne služby Catering nie je len o jedle, ale o celkovej pohode. To znamená zabezpečiť nielen krásne a chutné jedlá, ale aj doplnkové služby. Catering Johny sa čoraz viac stretáva aj s požiadavkami na ochutnávky vín so someliérom, ochutnávku koňakov, či cigár. Je to zaujímavý prvok najmä pre svadby či oslavy, ktoré nechcú byť v striktnom tradičnom duchu, ale predovšetkým o dobrej nálade, pôžitku a nezabudnuteľných zážitkoch.   Catering Johny organizuje spoločenské udalosti, či už ide o menšiu rodinnú oslavu alebo veľkú firemnú párty. Ich skúsený tím pomôže s každým detailom. Najskôr pre vás nájde vyhovujúce priestory (ak nepostačujú naše), následne zabezpečí inventár, poskytne všetky cateringové služby (jedlo a nápoje), navrhnú a zrealizujú dekorácie, sprostredkujú vystúpenie umelcov, hostesing, dokonalý servis a sprievodný program.

19.06.201512225
Chcete krásne svadobné fotky? Zabudnite na stres!

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Chcete krásne svadobné fotky? Zabudnite na stres!

Marek


K dokonalej svadobnej fotografii nebude stačiť iba kvalitný fotograf. Ako v konečnom dôsledku bude výsledná kolekcia záberov vyzerať, do veľkej miery rozhoduje aj samotná dvojica. Fero Lipták sa venuje fotografovaniu svadieb na Slovensku aj v zahraničí a prináša niekoľko tipov, ako si pocit z fotenia aj samotné výsledné zábery vylepšiť. Prácu treba milovať Ako si vybrať dobrého fotografa? To je otázka, ktorú si potrebuje na začiatku zodpovedať každý. V prvom rade je vhodné si všimnúť, či z fotografa cítiť lásku k umeniu a svadobnej fotky. Svadobná fotka je iná, vyžaduje si cit, láskavosť, jednoducho iný prístup. To človek musí milovať a potom má aj výsledky. Zabudnite na stres Kvalitný fotograf je aj človek, ktorý vie mladých zorientovať v tom, aby si nastavili správny harmonogram na fotografovanie. Nie je nič horšie, ako sa fotiť v strese. Je dôležité si naplánovať svadbu tak, aby ste už vo svadobný deň nemuseli nič dôležité riešiť. Dôležité, aby bola dvojica svieža a v pohode počas celého dňa. Vtedy bude krásna nielen portrétna, ale aj reportážna časť fotenia. Svadobný deň je hlavne o všetkom tom, čo sa deje a až potom o nejakých portrétnych fotografiách. Svadobný deň si treba predovšetkým užiť.  Ak je pár racionálny, stačí na fotenie odbehnúť napríklad aj počas svadby na pol hodiny. Veď vo svadobnom albume nikto nepotrebuje 50 a viac portrétových fotografií. Najdôležitejšie je totiž užiť si deň. Ak je priestor a čas, vznikne aj viac fotografii. Ak si chce dvojica portrétne fotenie naplno užiť, je lepšie fotiť sa v iný deň. Nenechajte sa presvedčiť Spraviť si svadbu podľa predstáv je základom spokojnosti aj krásnych fotiek. Ak sa ženích nechce vidieť s nevestou pred svadbou, fotenie sa dá spraviť aj na ďalší deň. Hlavnou zásadou by malo byť, aby si svadobný pár nenechal organizovať svadbu napríklad rodičmi a ich predstavami, či dodávateľmi so zažitými konvenciami a zvyklosťami, Ide o také situácie ako videnie sa pred svadbou, nezmysly ako prvý tanec hneď po polievke, či povinnosť čepčenia o polnoci a podobne. Urobte si svadbu tak, ako chcete, nie ako chce niekto iný! Ako na krásne fotografie z obradu? Skúsenosti Františka Liptáka hovoria, že obvykle organizátori svadieb chcú mať ľahkú prácu. Zorganizovať obrad aj svadbu ako to robia už roky. Ak je dvojica otočená celý čas chrbtom k davu, hostia prakticky zo svadby nič nemajú. Vždy dávajte pozor, aby ste stáli tvárou k sebe, držali sa za ruky. To pôsobí osobnejšie a emotívnejšie . Vtedy je priestor na prirodzené fotky aj smerom z pohľadu svadobných hostí. Pozor na stres Na fotke je vidieť často viac, ako by sme chceli. Aj to, že nevesta vstáva skoro ráno a čaká ju pred sobášom extrémne náročný deň. V zahraničí je prax, že dvojica si svoj deň užíva po svojom, no našťastie sa začína už táto prax uplatňovať aj u nás. Preto je dôležité vyberať si dodávateľov, kaderníka, vizážistu aj podľa toho, že prídu za vami domov, či na hotel a nemajú v ten deň ďalšie dve zákazníčky. Najpohodovejšie svadby sú tie, kde sa úplne celý deň odohráva na jednom mieste. Od príprav cez obliekanie, obrad, recepciu, pokojne aj svadobné fotenie.    Autor fotografií: František Lipták        

19.06.20157243
Svadobná fotografia je príbeh v obrazoch

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Svadobná fotografia je príbeh v obrazoch

Marek


K svadobnému dňu sa nemusíte vracať len v spomienkach, ale aj prostredníctvom nádhernej kolekcii fotografií. Fotenie svadby nie je dokumentom z dovolenky, kde fotíte všetko, čo sa zazdá. Ide o zachytenie ducha a často aj momentov, ktoré svadbe predchádzali. Kreatívne stvárnenie príbehu svadby Svadobných fotografov na trhu je ako maku. S vtipom možno konštatovať, že každý s mierne lepšou zrkadlovkou sa už cíti kompetentný na nafotenie svadby. Fotograf Radoslav Cerula ale varuje, že fotografa nerobí technika, ale cit pre fotografické umenie. Nie je to len fotenie udalosti. „Svojich klientov fotografujem aj pred obradom, fotím ich aj s istými náznakmi na ich zoznámenie, na miestach, kde sa videli prvý raz a podobne. Je to ako stvoriť príbeh vo fotke. To mnohí mladí ocenia a je to naozaj krásny dokument ich spoločného života v obrazoch,“ hovorí Radoslav Cerula. Čo do fotky investujete, to sa vám vráti Nehovoríme teraz len o financiách, ale aj o čase a prístupe k svadobnému foteniu. Radoslav Cerula radí, že niekedy za romantickou fotkou treba aj vycestovať. Zastaviť sa v Maďarsku, v Chorvátsku, pri mori, na zaujímavých miestach. Tak vznikajú fotografie, ktoré vedia aj po rokoch chytiť za srdce. Oplatí sa fotiť na viac dní Všetko sa dá stihnúť aj v jednom dni, ale Radoslav Cerula radí, že mladomanželia by si na predsvadobné fotenie mali vyhradiť aj deň vopred. Na fotografiách potom nie je vidieť stres, nikam sa neponáhľa, je možné si vychutnať naozaj atmosféru, ktorá neskôr sála z obrazu. Umelé fotografie nie sú cieľ Kvalitu profesionála spoznáte aj podľa prístupu ku klientovi. Je potrebné, aby ste si s fotografom sadli. Vtedy vás fotograf vie inštruovať, aby zábery boli prirodzené. Samozrejmosťou je aj jednoduchá štylizácia, aby ste na fotografiách vyzerali dobre aj s menším fotogenickým nadaním. Na druhej strane je Radoslav Cerula zástancom prirodzených záberov, ktoré sú veľmi pekné. Overte si krok s dobou Okrem referencií je veľmi dobrým lakmusovým papierikom kvalít fotografa aj vybavenie, ktoré vie adekvátne používať. Fotografická technika napreduje míľovými krokmi a kvalitný fotograf inovuje svoje zariadenie, aby dosiahol exkluzívne fotografie. Samozrejme investície sa odrazia na cene fotografa, ale aj na výslednej kvalite. Každý si preto môže vybrať, či bude mať svadbu nafotenú ako zábery z dovolenky, alebo ako malé umelecké dielo s príbehom, ktoré ponúka Radoslav Cerula z CE3 studia.

18.06.20159498
Dobrý starejší a hudba – záruka krásnej svadby

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Dobrý starejší a hudba – záruka krásnej svadby

Marek


Pri organizácii svadby často zabúdame na podstatnú vec, ktorou je starejší. Človek, ktorý organizuje bezproblémový priebeh svadby, zabezpečuje časový harmonogram, priestor pre kameramana a v neposlednom rade vytvára príjemnú atmosféru, ktorá k slávnostnému dňu prináleží. Starejší patrí na každú svadbu. Profesionálna úroveň svadby Bez chaosu, bez prestávok, bez problémov, zato na profesionálnej úrovni. To je úloha starejšieho, ktorá sa začína už dávno pred svadbou. So snúbencami si pred svadbou vždy prejdeme priebeh, aby sme stihli sobáš a všetko na seba nadväzovalo,“ hovorí Miloš Červený. Vďaka profesionálnemu prístupu sa môžu snúbenci spoľahnúť na hladký priebeh svadobného dňa pre seba aj hostí.   Filmár nie je organizátor Na to treba pamätať. Fotograf, ani kameraman nebudú organizovať priebeh svadby. Práve starejší ale vytvára najlepšie podmienky pre ich prácu, aby na konci svadby vznikol dokument s hodnotu filmového diela. Bez prestrihov, bez nezrovnalostí, zato ako krásna spomienka na skvelú svadbu. Od úvodu až po muziku Starejší – hudba. Dve slová, ktoré plne vystihujú Miloša Červeného. Okrem funkcie starejšieho, odobierky od rodičov, slávnostného sprievodu, prípitku, príhovoru, organizácie oslavy zabezpečuje aj hudobný sprievod. Či už v podobe živej aj reprodukovanej muziky. S vlastným repertoárom Miloš Červený je starejší, ktorý má v repertoári vlastné originálne svadobné texty a príhovory, ktoré sa rýmujú. „Svadba v rýmoch je krásna na ucho, dobre sa počúva, je ľahká a má slávnostný charakter. Všetky moje príhovory sú originálne a neošúchané,“ hovorí Miloš Červený. Miesto harmoniky gitara a nové piesne Miloš Červený na rozdiel od bežných starejších s harmonikou chodieva s gitarou a spieva mladomanželom piesne o láske z vlastného repertoáru, z ktorých vydáva tento rok aj vlastné CD ľúbostných piesní. „Mojím cieľom je robiť svadby zaujímavé s tradíciou, ale zároveň doplnené aj peknými novými piesňami, nielen tými, ktoré už pozná každý,“ vysvetľuje Miloš Červený.   Miloš Červený pochádza z okresu Topoľčany, ale ako starejší sprevádza mladomanželov po celom Slovensku. 

18.06.201510015
Vlastný šperk na mieru je ozdobou svadobného dňa

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Vlastný šperk na mieru je ozdobou svadobného dňa

Marek


Svadobný deň je udalosťou, ktorá sa nezmazateľne zapíše do našich myslí a zaslúži si aj adekvátnu spomienku. Obrúčky sú svadobnou povinnosťou, no čo tak nechať si pri tejto výnimočnej príležitosti zhotoviť aj krásny šperk symbolizujúci spoločnú lásku? Výroba svadobných šperkov je čoraz obľúbenejšia. Pocity vtavené do drahého kovu Zlaté a strieborné šperky nie sú obyčajnými ozdobami. Sú nositeľmi príbehov, symbolmi. Drahé kovy od nepamäti symbolizujú výnimočnosť. Zlatica Kroupová zo zlatníctva ZLATKA hovorí, že krásne ručne vyrobené šperky dokážu byť nositeľmi pocitov. Už len nosiť ich znamená mať deň krajší. V zlatníctve ZLATKA preto ku každej objednávke pristupujú so zreteľom na želania zákazníka, aby sa v nich odrazil kus ich duše. Využívajú tradičné postupy, precízne tavenie, lisovanie a odlievanie plus poctivú remeselnú prácu, ktorou šperky získavajú nádych originality. Gravírovanie ozdobnosť šperku zosobní Ak chcete vyzdvihnúť osobitosť šperku, určite stavte na gravírovanie. Do drahého kovu možno vygravírovať nielen iniciály, ale aj komplikovanejšie obrazce, ktoré sa stanú ozdobou šperku. „Ručné gravírovanie robí rytec tak, že do upevneného šperku rydlom vyrýva rôzne ornamenty. Šperk musí byť dokonale vyleštený vopred, aby rytina nebola znehodnotená následným leštením,“ hovorí Zlatica Kroupová. Na gravírovanie možno použiť aj gravírovací stroj, ale poctivá ručná práca je predsa len niekedy nenahraditeľná. Najmä ak má vyniknúť osobitosť diela. Zlato si môžete doniesť Zlatníctvo ZLATKA pracuje so zlatom vlastným, ale záujemcom vie vyhotoviť šperky aj z ich materiálu. Či už ide o staré prstene, prívesky, alebo akékoľvek formy zlata a striebra, Zlatica Kroupová vám pomôže staré kúsky premeniť na skutočne moderné skvosty. Pokojne aj obrúčky, alebo iné prstienky, retiazky či prívesky. Ak vám zlato chýba, ani to nie je problematické. Materiál v zlatníctve doplnia podľa potreby.   Náramok k obrúčke? Prečo nie?! Veľmi pekná kombinácia. Môžu niesť spoločný štýl, alebo rovnaké vypracovanie, gravírovanie, pochádzať z jednej sady. „Výroba náramku začína tým, že zlatník zo zlatého ingotu vyrobí pliešok požadovanej hrúbky a drôtik požadovaného priemeru. Jednotlivé články náramku potom vyrába z pliešku, na lise pomocou raznice, ktorá určuje ich tvar. Spojovacie očká vyrába z drôtiku ručne. Po spojení všetkých článkov a očiek sa umiestni na konce náramku zatvárací mechanizmus. Na záver náramok sa vyleští alebo zmatní, prípadne vygravíruje podľa želania,“ vysvetľuje Zlatica Kroupová postup, vďaka ktorému sa zaručí líniová a dizajnová čistota a súmernosť celej zlatej kolekcie, ktorú si vyberiete.  

17.06.20155880
Kvalitné obrúčky za rozumnú cenu

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Kvalitné obrúčky za rozumnú cenu

Marek


Svadba je krásnym, no zároveň drahým zážitkom. Preto každej dvojici padne vhod, ak môže ušetriť, ale zároveň sa neukrátiť o kvalitu. Jedným zo spôsobov je možnosť mať krásne obrúčky na mieru, priamo od majstra zlatníka, pri ktorých môžete ušetriť aj stovky eur v porovnaní so svadobným štúdiom, či bežným obchodom. Kvalita za rozumnú cenu Túto filozofiu vyznáva zlatník Miroslav Cerula. Pri obrúčkach na mieru vie ponúknuť omnoho nižšiu cenu ako predajcovia, pritom za rovnakú kvalitu. „Moja cena je nižšia, pretože sám tovar vyrábam. S klientom si prejdeme jeho predstavy, prípadne mu ukážem moje portfólio a obrúčky mu zhotovím na mieru. Tým sa ušetria financie za obchodovanie. Klient platí len za prácu a materiál,“ vysvetľuje cenové rozdiely Miroslav Cerula. Aktuálne trendy smerujú k jednoduchosti Ak chcete niečo trendy, Miroslav Cerula radí orientovať sa na jednoduché, čisté línie. Trendy je minimalizmus  zdobenie drahými kamienkami. Obrúčky sa vyrábajú stále v obľúbenej zlatej klasike, ale aj v bielom, či ružovom zlate, prípadne v ich kombinácií. Miroslav Cerula dodáva, že každý rok prichádzajú nové modely , varianty a vzory a klientom vždy vie poradiť to najnovšie, ale aj nadčasové, či niečo netradičné. Kamienky aj s certifikátom Záujemcov o drahé kamene vsadené do šperkov a obrúčok bude zaujímať, že Miroslav Cerula nakupuje drahokamy s certifikátom pravosti, pôvodu, potvrdením o množstve karátov a tento certifikát dáva aj klientom. K obrúčkam tak dostanete aj vlastný certifikát o pravosti diamantov, či zirkónov. Počet, veľkosť aj vybrúsenie je už len na vás. Podľa želania Doba zhotovenia obrúčok na mieru je približne mesiac, Miroslav Cerula dodáva, že v prípade osobnej dohody je možná výroba aj v kratšom čase. Klientom ponúka svoje nafotené práce, ale vždy vie pripraviť obrúčku, či šperk podľa fotografie, obrázka, či predstáv mladomanželov. Pritom za skutočne výhodné ceny. To je devíza, ktorú môže ponúknuť len majster zlatníckeho umenia.

17.06.20155978
Zákusky pripravené z lásky

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Zákusky pripravené z lásky

Marek


To je hlavná idea cukrárne Crème de la Crème, ktorá sa v hlavnom meste Slovenska od roku 2013 snaží prezentovať cukrárenskú kvalitu. Je súčasťou tradičnej cukrárenskej výroby manželov Olajosovcov z Hlohovca a na spokojnosti zákazníkov vidieť, že to s cukrovinkami myslia skutočne vážne. Tradičné aj moderné zákusky a torty „Naša spoločná história siaha až do roku 2001. Vtedy manželia Olajosovci otvorili svoju prvú cukráreň v Hlohovci. Za ten čas sme sa zdokonalili vo výrobe tradičných zákuskov a tort,“ hovorí obchodný zástupca Igor Zeman. Cukráreň vznikla ako alternatíva k zákuskom na oko a bez chuti. Preto ponúka tradične zákusky ako napríklad veterník, krémeš, laskonku, punčový rez a mnohé ďalšie v tradičnej domácej kvalite. Zaujímavým produktom sú však aj francúzske dezerty vyrobene z mandľovej múky a rôznych netradičných príchutí. V ponuke cukrárne nájdete aj bezlepkové a bezlaktózové zákusky. Poctivé suroviny sú základom poctivých zákuskov „Používame výhradne pôvodné receptúry a tradičné suroviny. V našich produktoch nenájdete konzervanty a umelé prísady. Používame výhradne čerstvé maslo, vysoko kvalitnú živočíšnu smotanu, vajcia a podobne,“ hovorí o poctivom pečení Igor Zeman. Výsledok môžete prísť ochutnať na Košickú 58 v Bratislave. Od svadby až po malé oslavy Raz ochutnáte a chcete znova. To je jediný problém cukroviniek Crème de la Crème. Aj preto okrem predaja v cukrárni ponúkajú aj zabezpečenie svadieb, promócií a rôznych rodinných udalostí. Spolupracujú s cateringovými  a eventovými firmami / francúzske banketky, klasické banketky/, ale vedia osladiť akúkoľvek udalosť. Zákazníkov počúvajú V Crème de la Crème  jednoznačne preferujú kvalitu nad kvantitou. „Našich zákazníkov počúvame. Názory a skúsenosti nám umožňujú zhmotniť predstavy o sladkom potešení. Každé jedno sladkého potešenie je pripravené z lásky a pripravené pre našich zákazníkov,“ uzatvára Igor Zeman.    

08.06.20159825
Krása fotky je skrytá v detailoch

Oslavy a podujatia:Svadobná príprava

Krása fotky je skrytá v detailoch

Marek


Fotografiu si môžete spraviť na mobil, na turistický fotoaparát, alebo požiadať profesionála, aby zvečnil okamihy vášho života. Na každej fotke môže byť rovnaký obraz a pritom to nebude to isté. Rozdiely fotografií sú v detailoch, ktoré vie vystihnúť fotograf so správnym citom pre umenie. Zachytenie správneho momentu Fotografia je skoro ako zastavenie času. Tak trochu mágia, tak trochu mystika. Výrez reality, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Preto je pohľad na fotku čarovným pohľadom do minulosti. „Vystihnutie správneho momentu je skutočne alfa a omega dobrej fotografie. Niektoré veci, zážitky, emócie, pózy, sa nedajú zopakovať, nedajú sa prežiť s rovnakou mierou emócií,“ hovorí fotograf Bohdan Haluz Mezei, ktorý sa špecializuje na fotografovanie portrétov, aktov, krajinky aj svadobných fotení. Fotka musí odrážať emócie Samotným citom fotografa je odhadnúť, kedy je neopakovateľný moment najsilnejší a stlačiť spúšť. Vtedy ako by nielen zastal čas, ale do fotky sa vtlačila aj atmosféra. „Je veľmi zlé, ak kvôli fotografovi treba opakovať napríklad svadobný bozk, alebo navliekanie obrúčok. To už potom nie je ono. Navyše fotograf nesmie atmosféru narušiť, musí byť ako duch neviditeľný, ale vždy pripravený zachytiť dôležité okamihy,“ vysvetľuje Bohdan Haluz Mezei. Aj to delí skúseného fotografa od niekoho, koho baví stláčať spúšť. Post produkcia je dôležitá Ak ste sa rozhodli zachytiť svoju svadbu, alebo výnimočné okamihy života je dôležité informovať sa aj na prácu fotografa po fotení, teda post produkciu. Bohdan Haluz Mezei dodáva klientovi všetky zábery na CD, alebo DVD a súčasťou sú aj dva sety tých najlepších fotiek a okamihov s retušovaním vhodné na zarámovanie, veľké formáty, alebo prezentáciu. Myslite na fotky včas Ak už chcete fotiť svadbu, alebo iný životnú udalosť, je dobré pamätať na fotografa v dostatočnom predstihu. Bohdan Haluz Mezei hovorí, že na svadobné fotenie je dobré, ak vie termín aspoň mesiac dopredu. Určite preto nezabudnite na odborníka, ktorý vaše radosti, výzdobu aj atmosféru zveční presne tak, ako by ste to chceli. 

21.05.20155337

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Prečo vlastne oslavovať Valentína?

Oslavy a podujatia:Valentínske radosti

Prečo vlastne oslavovať Valentína?

Marek Oslavy a podujatia


Fotografiu si môžete spraviť na mobil, na turistický fotoaparát, alebo požiadať profesionála, aby zvečnil okamihy vášho života. Na každej fotke môže byť rovnaký obraz a pritom to nebude to isté. Rozdiely fotografií sú v detailoch, ktoré vie vystihnúť fotograf so správnym citom pre umenie. Zachytenie správneho momentu Fotografia je skoro ako zastavenie času. Tak trochu mágia, tak trochu mystika. Výrez reality, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Preto je pohľad na fotku čarovným pohľadom do minulosti. „Vystihnutie správneho momentu je skutočne alfa a omega dobrej fotografie. Niektoré veci, zážitky, emócie, pózy, sa nedajú zopakovať, nedajú sa prežiť s rovnakou mierou emócií,“ hovorí fotograf Bohdan Haluz Mezei, ktorý sa špecializuje na fotografovanie portrétov, aktov, krajinky aj svadobných fotení. Fotka musí odrážať emócie Samotným citom fotografa je odhadnúť, kedy je neopakovateľný moment najsilnejší a stlačiť spúšť. Vtedy ako by nielen zastal čas, ale do fotky sa vtlačila aj atmosféra. „Je veľmi zlé, ak kvôli fotografovi treba opakovať napríklad svadobný bozk, alebo navliekanie obrúčok. To už potom nie je ono. Navyše fotograf nesmie atmosféru narušiť, musí byť ako duch neviditeľný, ale vždy pripravený zachytiť dôležité okamihy,“ vysvetľuje Bohdan Haluz Mezei. Aj to delí skúseného fotografa od niekoho, koho baví stláčať spúšť. Post produkcia je dôležitá Ak ste sa rozhodli zachytiť svoju svadbu, alebo výnimočné okamihy života je dôležité informovať sa aj na prácu fotografa po fotení, teda post produkciu. Bohdan Haluz Mezei dodáva klientovi všetky zábery na CD, alebo DVD a súčasťou sú aj dva sety tých najlepších fotiek a okamihov s retušovaním vhodné na zarámovanie, veľké formáty, alebo prezentáciu. Myslite na fotky včas Ak už chcete fotiť svadbu, alebo iný životnú udalosť, je dobré pamätať na fotografa v dostatočnom predstihu. Bohdan Haluz Mezei hovorí, že na svadobné fotenie je dobré, ak vie termín aspoň mesiac dopredu. Určite preto nezabudnite na odborníka, ktorý vaše radosti, výzdobu aj atmosféru zveční presne tak, ako by ste to chceli. 

07.02.20178152

Oslava ako má byť, čo na nej nemôže chýbať?

Oslavy a podujatia:Zahráme Vám do tanca

Oslava ako má byť, čo na nej nemôže chýbať?

Marek Oslavy a podujatia


Fotografiu si môžete spraviť na mobil, na turistický fotoaparát, alebo požiadať profesionála, aby zvečnil okamihy vášho života. Na každej fotke môže byť rovnaký obraz a pritom to nebude to isté. Rozdiely fotografií sú v detailoch, ktoré vie vystihnúť fotograf so správnym citom pre umenie. Zachytenie správneho momentu Fotografia je skoro ako zastavenie času. Tak trochu mágia, tak trochu mystika. Výrez reality, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Preto je pohľad na fotku čarovným pohľadom do minulosti. „Vystihnutie správneho momentu je skutočne alfa a omega dobrej fotografie. Niektoré veci, zážitky, emócie, pózy, sa nedajú zopakovať, nedajú sa prežiť s rovnakou mierou emócií,“ hovorí fotograf Bohdan Haluz Mezei, ktorý sa špecializuje na fotografovanie portrétov, aktov, krajinky aj svadobných fotení. Fotka musí odrážať emócie Samotným citom fotografa je odhadnúť, kedy je neopakovateľný moment najsilnejší a stlačiť spúšť. Vtedy ako by nielen zastal čas, ale do fotky sa vtlačila aj atmosféra. „Je veľmi zlé, ak kvôli fotografovi treba opakovať napríklad svadobný bozk, alebo navliekanie obrúčok. To už potom nie je ono. Navyše fotograf nesmie atmosféru narušiť, musí byť ako duch neviditeľný, ale vždy pripravený zachytiť dôležité okamihy,“ vysvetľuje Bohdan Haluz Mezei. Aj to delí skúseného fotografa od niekoho, koho baví stláčať spúšť. Post produkcia je dôležitá Ak ste sa rozhodli zachytiť svoju svadbu, alebo výnimočné okamihy života je dôležité informovať sa aj na prácu fotografa po fotení, teda post produkciu. Bohdan Haluz Mezei dodáva klientovi všetky zábery na CD, alebo DVD a súčasťou sú aj dva sety tých najlepších fotiek a okamihov s retušovaním vhodné na zarámovanie, veľké formáty, alebo prezentáciu. Myslite na fotky včas Ak už chcete fotiť svadbu, alebo iný životnú udalosť, je dobré pamätať na fotografa v dostatočnom predstihu. Bohdan Haluz Mezei hovorí, že na svadobné fotenie je dobré, ak vie termín aspoň mesiac dopredu. Určite preto nezabudnite na odborníka, ktorý vaše radosti, výzdobu aj atmosféru zveční presne tak, ako by ste to chceli. 

08.10.20156181

svadba

Spokojnost nad mieru , sice to pre zaneprazdnenost nejaku dobu potrva, ale…

Fero Liptak Photography
Fero Liptak…
4.5/5 2 hodnotení

Rodinný portrét

výborný výsledok- ďakujeme

Rado Cerula…
5/5 8 hodnotení

Svadobná fotografia

Úžasné fotky, super človek, môžeme len odporúčat, boli sme milo prekvapení :)

Rado Cerula…
5/5 8 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím